AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €4.16
120x120x25mm case fan with red LED illumination and transparent frame. 3-pin + 4-pin connector, 12V. Silent operation, ideal for budget builds.
| GENERAL | |
| Manufacturer | XILENCE |
| Condition | New |
| SKU | 1200786 |
| DETAILS | |
| Color | Transparent |
| Connector | 3-pin + 4-pin |
| PWM | No |
| Size | 120x120x25 mm |
| Category code | COS |
| Certification | RoHS,FCC,CE |
| Description | <p>The transparent 120mm case fan from Xilence - known for its silent PC-compone |
| Dimensions (wxdxh) | 120 x 120 x 25 |
| Harmonized system (hs) code | 84733080 |
| LED | Yes |
| LED color | Red |
| Model name | XF046 |
| Product colour | Transparent |
| Suitable location | Computer case |
| Summary | Xilence COO-XPF120.TR. Type: Fan. Product colour: Transparent |
| Type | Fan |
| Unit box height | 0.03 |
| Unit box length | 0.14 |
| Unit box width | 0.13 |
| Unit calculated volume | 0.000546 |
| Unit calculated weight | 0.12 |
| Units per shipping box | 1 |
| Vendor homepage | https://www.xilencepower.com/ |
| Voltage | 12 V |