AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €76.77
AC1200 dual-band (2.4/5 GHz) Wi-Fi 5 Mesh system, 2-pack. Covers up to 260m². Supports up to 100 devices. App-based setup and management. Parental controls, QoS. Modes: Router, AP, Range Extender. Compatible with all Deco units.
| GENERAL | |
| Manufacturer | TP-LINK |
| Condition | New |
| SKU | 1256763 |
| DETAILS | |
| Mesh | Yes |
| Operating temp | 0–40 °C |
| Throughput | 1200 Mbps |
| Wi-Fi | Wi-Fi 5 |
| Ac adapter included | Yes |
| Ac adapter input current | 0.4 |
| Ac adapter output current | 1.2 |
| Ac adapter output voltage | 12 |
| Ac input frequency | 50 - 60 |
| Ac input voltage | 100 - 240 |
| Antenna | Internal |
| Antennas quantity | 2 |
| Bands | 2.4GHz + 5GHz |
| Category code | WMS |
| Certification | CE, FCC, IC, NCC, BSMI, IDA, RCM, JPA, JRF, VCCI, KC, RoHS |
| Dc in jack | Yes |
| Depth | 90.7 |
| Description | <p><b>Fast. Stable. Everywhere.</b><br><b>Whole Home Mesh Wi-Fi System AC1200 Du |
| DHCP client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| Ethernet LAN (rj 45) ports | 2 |
| Firewall security | SPI |
| Height | 190 |
| LAN ports | 2 |
| LED indicators | LAN,Power,WLAN |
| Max clients | 100 |
| Mobile operating systems supported | Android 4.4/Android 5.0/Android 5.1/Android 6.0/Android 7.0/Android 7.1/Android |
| Model | DECO M4 |
| Modes | Router, AP, Range Extender |
| Operating relative humidity (h h) | 10 - 90 |
| Pack count | 2 |
| Package depth | 105 |
| Package height | 241 |
| Package width | 365 |
| Parental controls | Yes |
| Product colour | White |
| QOS | Yes |
| Quality of service (qos) support | Yes |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | WPA2-PSK/WPA-PSK |
| Storage relative humidity (h h) | 5 - 90 |
| Storage temperature (t t) | -40 - 70 |
| Summary | TP-Link AC1200 Deco Whole Home Mesh Wi-Fi System. Product colour: White, Antenna |
| Unit box height | 0.105 |
| Unit box length | 0.37 |
| Unit box width | 0.245 |
| Unit calculated volume | 0.01086 |
| Unit calculated weight | 1.52 |
| Units per shipping box | 6 |
| Vendor homepage | https://www.tp-link.com/uk/home-networking/deco/deco-m4/v1%20(2-pack)/ |
| Wi fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Width | 90.7 |