AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €247.69
16GB DDR4-3200 SO-DIMM laptop memory. CL20, 1.2V, unbuffered, non-ECC. Intel XMP 2.0 and AMD Ryzen ready. Plug-and-play auto-overclocking. 260-pin form factor. Slim black PCB design. Lifetime warranty.
| GENERAL | |
| Manufacturer | KINGSTON |
| Condition | New |
| SKU | 1342099 |
| DETAILS | |
| Capacity | 16 GB |
| ECC | No |
| Form factor | SO-DIMM |
| Speed | 3200 Mbps |
| Type | DDR4 |
| Backlight | No |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Cas latency | 20 |
| Cas latency | 20 |
| Category code | MEB |
| Component for | Laptop |
| Cooling type | Heatsink |
| Country of origin | China/Taiwan |
| Depth | 69.6 |
| Description | <p><b>8GB, 16GB and 32GB capacities up to 3200MT/s</b><br>Get your notebook or s |
| ECC | No |
| Harmonized system (hs) code | 84733020 |
| Height | 30 |
| Intel extreme memory profile (xmp) | Yes |
| Intel extreme memory profile (xmp) version | 2.0 |
| Jedec standard | Yes |
| Master (outer) case gross weight | 780.45 |
| Master (outer) case height | 60.96 |
| Master (outer) case length | 311.15 |
| Master (outer) case width | 196.85 |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 |
| Memory ranking | 1 |
| Memory voltage | 1.2 |
| Model | KF432S20IB/16 |
| Module configuration | 2048M x 64 |
| Operating temperature (t t) | 0 - 85 |
| Package depth | 13.97 |
| Package height | 171.45 |
| Package weight | 25.45 |
| Package width | 57.15 |
| Products per master (outer) case | 25 |
| Programming power voltage (vpp) | 2.5 |
| Refresh row cycle time | 350 |
| Registered | No |
| Row active time | 26.25 |
| Row cycle time | 45.75 |
| Storage temperature (t t) | -55 - 100 |
| Summary | Kingston Technology FURY 16GB 3200MT/s DDR4 CL20 SODIMM Impact. Component for: L |
| Unit box height | 0.015 |
| Unit box length | 0.17 |
| Unit box width | 0.06 |
| Unit calculated volume | 0.0001572 |
| Unit calculated weight | 0.032 |
| Units per shipping box | 25 |
| Vendor homepage | https://www.kingston.com/unitedkingdom/en |
| Voltage | 1.2 V |
| Weight | 8.3 |
| Width | 3.8 |
| Xmp | 2.0 |