AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €82.82
250GB 2.5"/7mm SATA III SSD. Read speed up to 545 MB/s. 3D NAND, shock-resistant. Compatible with laptops and desktops. Free Acronis True Image migration software. 3-year warranty.
| GENERAL | |
| Manufacturer | SANDISK |
| Condition | New |
| SKU | 1445566 |
| DETAILS | |
| Capacity | 250 GB |
| Form factor | 2.5" |
| Interface | Serial ATA III |
| Read | 545 MB/s |
| Additional model naming | POWERED BY SANDISK |
| Category code | SSM |
| Component for | PC |
| Depth | 69.85 |
| Description | <p><b>Enhanced storage for your everyday digital needs</b><br /> · <br /> · For |
| Height | 7 |
| Height | 7 |
| Memory type | 3D NAND |
| Model | WD Green SATA SSD 2,5"/7 mm POWERED BY SANDISK 250 GB |
| Nand type | 3D NAND |
| Non operating vibration | 4.9 |
| Operating shock | 1500 |
| Operating temperature (t t) | 0 - 70 |
| Operating vibration | 5 |
| SSD series | Green |
| Storage temperature (t t) | -55 - 85 |
| Summary | SanDisk Green WD ™ SATA SSD 2,5"/7 mm POWERED BY 250 GB. SSD capacity |
| Unit box height | 0.02 |
| Unit box length | 0.13 |
| Unit box width | 0.105 |
| Unit calculated volume | 0.0003619 |
| Unit calculated weight | 0.081 |
| Units per pallet | 0 |
| Units per shipping box | 10 |
| Vendor homepage | https://shop.sandisk.com/products/ssd/internal-ssd/wd-green-sata-internal-ssd-7m |
| Warranty years | 3 |
| Weight | 32.7 |
| Width | 100.5 |