AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €68.90
650W non-modular ATX 3.1 power supply. 80 PLUS Bronze certified, Active PFC. 12V-2x6 cable for PCIe 5.1, dual 4+4-pin CPU connectors. 120mm fan. OVP/OCP/SCP/OPP/UVP protection. Black flat cables.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MSI |
| Condition | New |
| SKU | 1455005 |
| DETAILS | |
| Efficiency | 80 PLUS Bronze |
| Fan diameter | 120 mm |
| Fan size | 120 mm |
| Form factor | ATX |
| Modular | No |
| Power | 650 W |
| Ac input frequency | 50/60 |
| Ac input voltage | 100 - 240 |
| Atx power connector (20+4 pin) | Yes |
| Atx power connector (24 pin) | No |
| Atx version | 3.1 |
| Cabling type | Non-Modular |
| Category code | PSU |
| Combined power (+12v) | 648 |
| Combined power (+3.3v) | 120 |
| Combined power (+5v) | 120 |
| Combined power (+5vsb) | 15 |
| Cooling type | Active |
| CPU power connector (4+4 pin) | Yes |
| Depth | 140 |
| Description | <p>MSI's mainstream MAG series epitomizes stability and durability and is built |
| Efficiency | 85 |
| Eps power connector (4+4 pin) | Yes |
| Eps power connector (8 pin) | Yes |
| Floppy disk drive connector | No |
| Height | 86 |
| Input voltage | 100-240 V |
| Max output current (+12v) | 54 |
| Max output current (+3.3v) | 20 |
| Max output current (+5v) | 0.3 |
| Max output current (+5vsb) | 3 |
| Model name | MAG A650BN PCIE5 II |
| Molex connectors | 2 |
| Motherboard power cable length | 550 |
| Motherboard power connector | 20+4 pin ATX |
| Number of fans | 1 |
| Number of SATA power connectors | 3 |
| On/off switch | Yes |
| PCI express power connectors (6+2 pin) | 2 |
| PCIE connectors 16pin | 1 |
| PCIE connectors 8pin | 2 |
| Peripheral (molex) power connectors (4 pin) | 2 |
| Pfc | Active |
| Power factor correction (pfc) type | Active |
| Power protection features | Over current/Over power/Over voltage/Short circuit/Under voltage |
| Product colour | Black |
| Purpose | PC |
| SATA connectors | 3 |
| Summary | MSI MAG A650BN PCIE5 II. Total power: 650 W, AC input voltage: 100 - 240 V, AC i |
| Unit box height | 0.115 |
| Unit box length | 0.293 |
| Unit box width | 0.195 |
| Unit calculated volume | 0.008323 |
| Unit calculated weight | 2.4 |
| Units per pallet | 0 |
| Units per shipping box | 4 |
| Vendor homepage | https://www.msi.com/Power-Supply/MAG-A650BN-PCIE5-II |
| Width | 150 |