AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €283.49
Kingston FURY Beast RGB gaming memory. 16GB (2x8GB) DDR4-3200 CL16 DIMM, unbuffered, non-ECC. Intel XMP 2.0 and AMD Ryzen ready. Customizable RGB via FURY CTRL software. 1.35V, gold-plated leads.
| GENERAL | |
| Manufacturer | KINGSTON |
| Condition | New |
| SKU | 1404762 |
| DETAILS | |
| Capacity | 16 GB |
| ECC | No |
| Form factor | 288-pin DIMM |
| Speed | 3200 Mbps |
| Type | DDR4 |
| Backlight | Yes |
| Backlight colour | Red/Green/Blue |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Cas latency | 16 |
| Cas latency | 16 |
| Category code | MEM |
| Component for | PC |
| Cooling type | Heatsink |
| Country of origin | China/Taiwan |
| Data transfer rate | 3200 MT/s |
| Depth | 133.35 |
| Description | <p><b>Kingston FURY™ Beast DDR4 RGB Memory</b><br>Kingston FURY™ Beast DDR4 RGB |
| Height | 43 |
| Intel extreme memory profile (xmp) | Yes |
| Intel extreme memory profile (xmp) version | 2.0 |
| Jedec standard | Yes |
| Kit modules | 2 x 8 GB |
| Lead plating | Gold |
| Master (outer) case gross weight | 2155.9 |
| Master (outer) case height | 147.32 |
| Master (outer) case length | 254 |
| Master (outer) case width | 181.61 |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 8 |
| Memory ranking | 1 |
| Memory voltage | 1.35 |
| Model | KF432C16BB2AK2/16 |
| Module configuration | 1024M x 64 |
| Operating temperature (t t) | 0 - 70 |
| Package depth | 13.97 |
| Package height | 171.45 |
| Package weight | 130.99 |
| Package width | 121.92 |
| Products per master (outer) case | 15 |
| Programming power voltage (vpp) | 2.5 |
| Refresh row cycle time | 350 |
| Registered | No |
| RGB | Yes |
| Row active time | 32 |
| Row cycle time | 45.75 |
| Spd profile | Yes |
| Storage temperature (t t) | -40 - 85 |
| Summary | Kingston Technology FURY Beast 16GB 3200MT/s DDR4 CL16 DIMM (Kit of 2) RGB. Comp |
| Unit box height | 0.125 |
| Unit box length | 0.17 |
| Unit box width | 0.015 |
| Unit calculated volume | 0.0008453 |
| Unit calculated weight | 0.1525 |
| Units per shipping box | 10 |
| Vendor homepage | https://www.kingston.com/en/memory/search?partid=KF426C16BB2A%2F8 |
| Voltage | 1.35 V |
| Weight | 93.64 |
| Width | 8.2 |
| Xmp | 2.0 |