AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €51.03
MikroTik CRS106-1C-5S is a desktop Cloud Router Switch with 1x Gigabit Ethernet/SFP combo port and 5x SFP 1.25Gbps cages. 400MHz CPU, 128MB RAM, 16MB Flash, RouterOS L5 license. PoE-in support. Operating temperature -20 to 70°C.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1207991 |
| DETAILS | |
| PoE | Yes |
| Ports | 5 |
| Power | 11 W |
| Throughput | 1250 Mbps |
| Type | Yes |
| Ac adapter included | Yes |
| Basic switching rj 45 ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Built in processor | Yes |
| Cables included | USB |
| Category code | SWI |
| Compatible operating systems | RouterOS |
| Console port | RJ-45 |
| CPU | 400MHz |
| Dc input voltage | 30 |
| Depth | 137 |
| Description | <p>The Cloud Router Switch 106-1C-5S is a desktop size smart switch, equipped wi |
| Flash | 16 |
| Flash memory | 16 |
| Harmonized system (hs) code | 85176990 |
| Height | 29 |
| Internal memory | 128 |
| Layer | 3 |
| Operating temperature | -20 to 70°C |
| Operating temperature (t t) | -20 - 70 |
| Os | RouterOS L5 / SwOS |
| POE in | Yes |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption (max) | 11 |
| Processor frequency | 400 |
| Product colour | White |
| Ram | 128 |
| SFP module slots quantity | 5 |
| SFP ports | 5 |
| Stackable | No |
| Summary | Mikrotik CRS106-1C-5S. Basic switching RJ-45 Ethernet ports type: Gigabit Ethern |
| Unit box height | 0.055 |
| Unit box length | 0.145 |
| Unit box width | 0.2 |
| Unit calculated volume | 0.002032 |
| Unit calculated weight | 0.39 |
| Units per pallet | 0 |
| Units per shipping box | 20 |
| Vendor homepage | https://mikrotik.com/product/CRS106-1C-5S#fndtn-specifications |
| Width | 114 |