AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €140.60
MikroTik CSS326-24G-2S+RM is a 1U rackmount managed switch with 24x GbE and 2x SFP+ 10G slots. SwOS web-managed (VLAN 802.1Q, port mirroring, traffic mirror, MAC filter, ACL, bandwidth limits). Switching 56Gbps. Passive PoE-in 10-30V. Operating temperature -40 to 70°C.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1207999 |
| DETAILS | |
| Dimensions | 440x144x44 mm |
| Form factor | 1U Rackmount |
| PoE | Yes |
| Ports | 24 |
| Power | 19 W |
| Throughput | 10 Gbps |
| Type | Managed |
| 10g support | Yes |
| Ac adapter included | Yes |
| Access control list (acl) | Yes |
| Basic switching rj 45 ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Broadcast storm control | Yes |
| Built in processor | Yes |
| Category code | SWI |
| Depth | 144 |
| Description | <p>SwOS powered 24 port Gigabit Ethernet switch with two SFP+ ports, wire speed |
| Flash memory | 2 |
| Form factor | 1U |
| Harmonized system (hs) code | 85176990 |
| Height | 44 |
| Internal memory | 2 |
| Layer | 2 |
| MAC address filtering | Yes |
| Manual | Yes |
| Model name | CSS326-24G-2S+RM |
| Mounting brackets included | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.1Q |
| Number of power supply units | 1 |
| Number of vlans | 4000 |
| Operating temperature | -40 to 70°C |
| Operating temperature (t t) | -40 - 70 |
| Os | SwOS |
| POE in | Yes |
| POE in type | Passive PoE |
| POE in voltage | 10-30V |
| Port mirroring | Yes |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption (typical) | 19 |
| Power over ethernet (poe) type supported | Passive PoE |
| Power over ethernet (poe) voltage range | 10 - 30 |
| Power source | DC/PoE |
| Power supply included | Yes |
| Product colour | White |
| Rack mounting | Yes |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | SNMP |
| SFP plus ports | 2 |
| Sfp+ module slots quantity | 2 |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Summary | Mikrotik CSS326-24G-2S+RM. Switch type: Managed. Basic switching RJ-45 Ethernet |
| Unit box height | 0.07 |
| Unit box length | 0.56 |
| Unit box width | 0.2 |
| Unit calculated volume | 0.00957 |
| Unit calculated weight | 1.86 |
| Units per shipping box | 10 |
| Vendor homepage | https://mikrotik.com/product/CSS326-24G-2SplusRM |
| VLAN support | Yes |
| Vlans | 4000 |
| Width | 440 |