AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €48.86
TP-Link TL-SF1024D is a 24-port 10/100Mbps unmanaged 1U rackmount switch. Metal case, switching capacity 4.8Gbps, 8000 MAC address table. Auto MDI/MDIX, energy-saving up to 75%. IEEE 802.3x flow control. Plug and play. RoHS compliant.
| GENERAL | |
| Manufacturer | TP-LINK |
| Condition | New |
| SKU | 1119304 |
| DETAILS | |
| Form factor | 1U Rackmount |
| PoE | No |
| Ports | 24 |
| Power | 3.19 W |
| Throughput | 4.8 Gbps |
| Type | Unmanaged |
| Ac input frequency | 50 - 60 |
| Ac input voltage | 100 - 240 |
| Auto mdi/mdi x | Yes |
| Auto negotiation | Yes |
| Basic switching rj 45 ethernet ports type | Fast Ethernet (10/100) |
| Category code | SWI |
| Certification | FCC, CE |
| Connectivity technology | Wired |
| Copper ethernet cabling technology | 100BASE-TX/10BASE-T |
| Depth | 180 |
| Description | <p><b>What This Product Does</b><br>The TL-SF1024D Fast Ethernet Switch provides |
| Dimensions (wxdxh) | 294 x 180 x 44 |
| Fanless | No |
| Flow control support | Yes |
| Form factor | 1U |
| Forwarding rate | 3.57 |
| Forwarding rate mpps | 3.57 |
| Full duplex | Yes |
| Half duplex | Yes |
| Harmonized system (hs) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 10.88 |
| Height | 44 |
| Layer | 1 |
| LED indicators | Link/Power |
| MAC address filtering | Yes |
| MAC address table | 8000 |
| MAC table | 8000 |
| Maximum data transfer rate | 0.1 |
| Model name | 24-port 10/100Mbps Desktop/Rackmount Network Switch |
| Networking standards | IEEE 802.3i/IEEE 802.3u/IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity (h h) | 10 - 90 |
| Operating temperature | 0-40°C |
| Operating temperature (t t) | 0 - 40 |
| Package depth | 250 |
| Package height | 80 |
| Package weight | 2000 |
| Package width | 400 |
| Packet buffer memory | 2 |
| Power consumption (max) | 3.19 |
| Power requirements | 100 - 240VAC, 50/60Hz |
| Power source | AC |
| Product colour | Black |
| Quick start guide | Yes |
| Rack mounting | Yes |
| Storage relative humidity (h h) | 5 - 90 |
| Storage temperature (t t) | -40 - 70 |
| Store and forward | Yes |
| Summary | TP-Link 24-port 10/100Mbps Desktop/Rackmount Network Switch. Switch type: Unmana |
| Supported data transfer rates | 10/100 Mbps |
| Supported network protocols | CSMA/CD, TCP/IP |
| Switching capacity gbps | 4.8 |
| Unit box height | 0.08 |
| Unit box length | 0.405 |
| Unit box width | 0.25 |
| Unit calculated volume | 0.009971 |
| Unit calculated weight | 2.23 |
| Units per shipping box | 8 |
| Vendor homepage | https://uk.tp-link.com/products/details/?model=TL-SF1024D#over |
| Wi fi | No |
| Width | 294 |