AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €125.62
TP-Link TL-SG2210P is an 8-port Gigabit L2 Smart PoE+ switch with 2x SFP slots. 8 PoE+ ports (IEEE 802.3af, 58W total), VLAN, ACL, QoS L2-L4, IGMP snooping, STP/RSTP/MSTP, SNMP v1/2/3. Switching capacity 20Gbps. Web/CLI managed. RJ-45 console port. Desktop fanless.
| GENERAL | |
| Manufacturer | TP-LINK |
| Condition | New |
| SKU | 1159308 |
| DETAILS | |
| PoE | Yes |
| PoE budget | 58 W |
| Ports | 8 |
| Power | 75.3 W |
| Throughput | 20 Gbps |
| Type | Managed |
| 10g support | No |
| Ac input frequency | 50 - 60 |
| Ac input voltage | 100 - 240 |
| Access control list (acl) | Yes |
| Basic switching rj 45 ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Bpdu filtering/protection | Yes |
| Broadcast storm control | Yes |
| Cables included | AC |
| Category code | SWI |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Compatible operating systems | Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, VistaT or Windows 7/8, MAC® OS, NetWare® |
| Console port | Yes |
| Console port | RJ-45 |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-T/1000BASE-TX/10BASE-T |
| Depth | 126 |
| Description | <p><b>What This Product Does</b><br>TP-LINK Gigabit Smart Switch TL-SG2210P is e |
| DHCP features | DHCP client/DHCP snooping/DHCPv6 client/DHCPv6 snooping |
| Fanless | Yes |
| Fanless | Yes |
| Fiber ethernet cabling technology | 1000BASE-X/100BASE-FX |
| Fiber optic connector | SFP |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Fiber type | Multi-mode |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 14.88 |
| Harmonized system (hs) code | 85176990 |
| Height | 26 |
| Igmp snooping | Yes |
| Igmp snooping | Yes |
| Jumbo frames | 9000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| Layer | L2 |
| LED indicators | Link/PoE/Power |
| Link aggregation | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| MAC address table | 8000 |
| MAC table | 8000 |
| Mib support | Y |
| Minimum system requirements | Microsoft® Windows® 98SE, NT, 2000, XP, VistaT or Windows 7/8, MAC® OS, NetWare® |
| Model name | JetStream 8-Port Gigabit Smart PoE+ Switch with 2 SFP Slots |
| Multicast support | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.1D/IEEE 802.1p/IEEE 802.1Q/IEEE 802.1s/IEEE 802.1w/IEEE 802.3ab/IEEE 80 |
| Number of queues | 4 |
| Number of vlans | 4000 |
| Operating relative humidity (h h) | 10 - 90 |
| Operating temperature | 0-40°C |
| Operating temperature (t t) | 0 - 40 |
| Package depth | 315 |
| Package height | 70 |
| Package weight | 1250 |
| Package width | 240 |
| Packet buffer memory | 4.1 |
| POE ports | 8 |
| POE standard | IEEE 802.3af |
| Port mirroring | Yes |
| Power consumption (max) | 75.3 |
| Power over ethernet plus (poe+) ports quantity | 8 |
| Power source | AC |
| Power supply included | Yes |
| Product colour | Black |
| QOS | Yes |
| Quality of service (qos) support | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Rate limiting | Yes |
| Security algorithms | SNMP/SSH/SSH-2 |
| Series | Omada |
| SFP module slots quantity | 2 |
| SFP ports | 2 |
| Snmp | v1/2/3 |
| Spanning tree protocol | Yes |
| Ssh/ssl support | Yes |
| Storage relative humidity (h h) | 5 - 90 |
| Storage temperature (t t) | -40 - 70 |
| Stp | Yes |
| Summary | TP-Link JetStream 8-Port Gigabit Smart PoE+ Switch with 2 SFP Slots. Switch type |
| Switching capacity gbps | 20 |
| Unit box height | 0.073 |
| Unit box length | 0.32 |
| Unit box width | 0.245 |
| Unit calculated volume | 0.006598 |
| Unit calculated weight | 1.49 |
| Units per shipping box | 10 |
| Vendor homepage | https://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=&model=TL-SG2210P#over |
| Virtual LAN features | MAC address-based VLAN/Multicast VLAN/Protocol-based VLAN/Voice VLAN |
| VLAN support | Yes |
| Vlans | 4000 |
| Width | 209 |