AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €29.32
TP-Link TL-SF1005P is a 5-port 10/100Mbps unmanaged desktop PoE switch with 4 PoE ports (IEEE 802.3af, 15.4W per port, 58W total). Switching capacity 1Gbps, 2000 MAC, auto MDI/MDIX. Metal casing, fanless, wall-mountable. Plug and play.
| GENERAL | |
| Manufacturer | TP-LINK |
| Condition | New |
| SKU | 1228622 |
| DETAILS | |
| PoE | Yes |
| PoE budget | 67 W |
| Ports | 5 |
| Power | 74 W |
| Throughput | 1 Gbps |
| Type | Unmanaged |
| 10g support | No |
| Ac adapter included | Yes |
| Ac input frequency | 50 |
| Ac input voltage | 220 |
| Auto mdi/mdi x | Yes |
| Auto negotiation | Yes |
| Basic switching rj 45 ethernet ports type | Fast Ethernet (10/100) |
| Cable types supported | Cat3/Cat4/Cat5/Cat5e/Cat6 |
| Category code | SWI |
| Compliance certificates | CE/Federal Communications Commission (FCC)/RoHS |
| Copper ethernet cabling technology | 100BASE-T/100BASE-TX/10BASE-T |
| Dc input voltage | 53.5 |
| Depth | 98 |
| Description | <p><b>PoE Switches for Your Ultra Convenience</b><br>5-Port 10/100Mbps Desktop S |
| Fanless | Yes |
| Fanless | Yes |
| Flow control support | Yes |
| Forwarding rate | 0.744 |
| Full duplex | Yes |
| Half duplex | Yes |
| Harmonized system (hs) code | 85176990 |
| Heat dissipation | 252.34 |
| Height | 25 |
| Input current | 1.31 |
| Jumbo frames | 2000 |
| Jumbo frames support | Yes |
| Layer | 1 |
| LED indicators | Yes |
| MAC address auto aging supported | Yes |
| MAC address auto learning supported | Yes |
| MAC address table | 2000 |
| MAC table | 2000 |
| Maximum cable length | 100 |
| Networking standards | IEEE 802.3af/IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity (h h) | 10 - 90 |
| Operating temperature | 0-40°C |
| Operating temperature (t t) | 0 - 40 |
| Package depth | 196 |
| Package height | 121 |
| Package type | Box |
| Package weight | 760 |
| Package width | 131 |
| POE ports | 4 |
| POE standard | IEEE 802.3af |
| Power consumption (max) | 74 |
| Power over ethernet plus (poe+) ports quantity | 4 |
| Power source | DC/PoE |
| Power supply included | No |
| Product colour | Black |
| Rack mounting | No |
| Stackable | No |
| Storage relative humidity (h h) | 5 - 90 |
| Storage temperature (t t) | -40 - 70 |
| Store and forward | Yes |
| Summary | TP-Link 5-Port 10/100Mbps Desktop PoE Switch with 4-Port. Switch type: Unmanaged |
| Sustainability compliance | Yes |
| Switching capacity gbps | 1 |
| Unit box height | 0.12 |
| Unit box length | 0.2 |
| Unit box width | 0.13 |
| Unit calculated volume | 0.003844 |
| Unit calculated weight | 0.842 |
| Units per shipping box | 12 |
| User guide | Yes |
| Vendor homepage | https://uk.tp-link.com/products/details/cat-42_TL-SF1005P.html |
| Wall mountable | Yes |
| Width | 99.8 |