AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €57.85
MikroTik RB912UAG-5HPnD-OUT outdoor 5GHz wireless unit. Frequency 4.9–5.9GHz, IEEE 802.11a/n, Gigabit Ethernet, USB 2.0, PoE, 14W max. RouterOS, 64MB RAM, Qualcomm Atheros AR9342. Operating temperature -30°C to +60°C. Includes PSU, PoE injector and mounting.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1198494 |
| DETAILS | |
| Frequency | 5 GHz |
| PoE | Yes |
| Throughput | 300 Mbit/s |
| Wi-Fi | IEEE 802.11a/n |
| 5 | Yes |
| Antenna connector | 2x RP-SMA |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Bands | 4.9 - 5.9 |
| Built in processor | Yes |
| Category code | WAP |
| Colour | Grey |
| Compatible operating systems | RouterOS |
| Connector(s) | 2 x RP-SMA |
| CPU | Qualcomm Atheros AR9342 |
| Depth | 135 |
| Description | <p>The RB912 in an outdoor enclosure, fit with two RPSMA connectors for antennas |
| Ethernet LAN (rj 45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000 |
| Ethernet ports | 1 |
| Frequency range | 4.9-5.9 GHz |
| Harmonized system (hs) code | 85176990 |
| Height | 50 |
| Internal memory | 64 |
| LED indicators | Yes |
| Max power | 14 W |
| Model name | BaseBox 5 // RB912UAG-5HPND-OUT |
| Mounting | Tower/Pole/DIN rail |
| Mounting kit | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11a/IEEE 802.11n |
| Operating temp | -30 to +60°C |
| Operating temperature (t t) | -30 - 60 |
| Os | RouterOS |
| Outdoor | Yes |
| Output voltage | 30 |
| Power consumption (max) | 14 |
| Processor model | Qualcomm Atheros AR9342 |
| Product colour | Grey |
| Ram | 64 MB |
| Summary | Mikrotik BaseBox 5. 5 GHz, Ethernet LAN data rates: 10,100,1000 Mbit/s. Power ov |
| Unit box height | 0.14 |
| Unit box length | 0.345 |
| Unit box width | 0.065 |
| Unit calculated volume | 0.003139 |
| Unit calculated weight | 0.73 |
| Units per shipping box | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB connector type | USB Type-A |
| USB ports | 1 |
| USB type | USB Type-A |
| Vendor homepage | https://routerboard.com/RB912UAG-5HPnD-OUT |
| WAN connection | Ethernet (RJ-45)/Wi-Fi |
| Weight | 390 |
| Width | 246 |