AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €227.26
Outdoor omnidirectional antenna for LTE, 5G, Wi-Fi and GPS/GNSS. Gain 7.5dBi, frequency range 2400–2500MHz and 4700–6000MHz. White colour, designed for Teltonika RUTX50 and RUTM50 routers. Weight 1.5kg.
| GENERAL | |
| Manufacturer | TELTONIKA |
| Condition | New |
| SKU | 1439590 |
| DETAILS | |
| Type | Outdoor Multi-Band Antenna |
| Weight | 1.5 kg |
| Antenna | Antenna |
| Antenna gain | 7.5 |
| Category code | WAE |
| Colour | White |
| Colour | White |
| Compatible with | Teltonika RUTX50, RUTM50 |
| Description | <p>OUTDOOR LTE & 5G/WI-FI/GPS ANTENNA FOR RUTX50 AND RUTM50 ROUTERS</p> |
| Frequency range | 2400-2500 MHz / 4700-6000 MHz |
| Gain | 7.5 dBi |
| Model | PR1ICA70 |
| Technologies | LTE, 5G, Wi-Fi, GPS/GNSS |
| Unit box height | 0.33 |
| Unit box length | 0.165 |
| Unit box width | 0.17 |
| Unit calculated volume | 0.01367 |
| Unit calculated weight | 2.02 |
| Units per pallet | 0 |
| Units per shipping box | 5 |
| Vendor homepage | teltonika-networks.com/products/accessories/antenna-options/outdoor-lte-5gwi-fig |
| Weight | 1.5 kg |
| Wireless frequency range | 2400 ~ 2500, 4700 ~ 6000MHz |