AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €13.87
Secure, high-performance 2.4 GHz wireless USB receiver for Logi Bolt devices. Use as backup or for multi-computer workflows. Compatible with Logi Bolt wireless mice, keyboards, and combos.
| GENERAL | |
| Manufacturer | LOGITECH |
| Condition | New |
| SKU | 1431600 |
| DETAILS | |
| Interface | USB-A |
| Weight | 1.8 g |
| Wi-Fi | 2.4 GHz |
| Admin confirm pending | 2aa92730-1fe5-4bd3-a7c0-d9a90bbf6a75 |
| Category code | WRA |
| Description | <p>LOGI BOLT USB RECEIVER<br /> · Use this Logi Bolt USB receiver to make a secu |
| Dimensions | 15.4 × 18.0 × 6.4 |
| Encryption | AES-128 |
| Host interface | USB |
| Max devices | 6 |
| Model | LOGI BOLT USB |
| Os support | Windows 10+, macOS 10.15+, ChromeOS, Linux |
| Range | 10 |
| Spec source | logitech_datasheet |
| Spec source url | https://www.logitech.com/en-eu/shop/p/logi-bolt-usb-receiver.956-000008 |
| Unit box height | 0.015 |
| Unit box length | 0.115 |
| Unit box width | 0.055 |
| Unit calculated volume | 0.0001368 |
| Unit calculated weight | 0.028 |
| Units per shipping box | 10 |
| Vendor homepage | www.logitech.com/en-eu/shop/p/logi-bolt-usb-receiver.956-000008 |
| Wireless protocol | Logi Bolt 2.4 GHz |