AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €270.81
AX1800 Wi-Fi 6 5G router: 1201 Mbps (5 GHz) + 574 Mbps (2.4 GHz). Nano SIM slot. 5G NSA/SA, LTE-TDD/FDD Cat.20 download up to 4.67 Gbps. 2x Gigabit LAN + 1x WAN. 10 internal antennas. MU-MIMO, OFDMA. WPA2. EasyMesh support. VPN (PPTP/IPSec/OpenVPN).
| GENERAL | |
| Manufacturer | TP-LINK |
| Condition | New |
| SKU | 1420697 |
| DETAILS | |
| Ports | 3 |
| Security | 128-bit WEP/64-bit WEP/WPA/WPA2/WPA2-PSK/WPA-PSK |
| Throughput | 1201 Mbps |
| VPN | PPTP VPN, IPSec VPN , OpenVPN |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6 |
| 3g bands supported | 2100/850/900 |
| 3g standards | DC-HSDPA/HSPA/HSPA+/UMTS |
| 3g/4g USB modem compatibility | No |
| 4g bands supported | 1500/1800/2100/2300/2500/2600/3500/3700/700/800/850/900 |
| 4g standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 5g | Yes |
| 5g bands supported | 1800/2100/2300/2500/2600/3500/3700/700/800/850/900 |
| 5g max dl | 4.67 Gbps |
| Ac adapter included | Yes |
| Ac input frequency | 50/60 |
| Ac input voltage | 100 - 240 |
| Access control list (acl) | Yes |
| Antenna design | Internal |
| Antennas | 10 internal |
| Antennas quantity | 10 |
| Bands | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Browser supported | Internet Explorer 11, Firefox 12.0, Chrome 20.0, Safari 4.0, or other Java-enabl |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Category code | WRO |
| Compliance certificates | CE/RoHS |
| Depth | 99 |
| Description | <p><b>Unrivaled Speed with 5G, Revolutionary Experience</b><br>Take advantage of |
| Detachable antenna(s) | Yes |
| DHCP client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| Dmz support | Yes |
| Dos attack prevention | Yes |
| Dynamic DNS (ddns) | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000 |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet WAN | Yes |
| Firewall | Yes |
| Firewall features | IPv4 SPI Firewall, IPv6 Firewal |
| Height | 190 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| MAC operating systems supported | Yes |
| Mobile network generation | 5G |
| Model name | Archer NX200 |
| Modulation | 1024-QAM |
| Mu MIMO | Yes |
| Mu MIMO technology | Yes |
| Number of guest networks (2.4 ghz) | 1 |
| Number of guest networks (5 ghz) | 1 |
| Ofdma | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Operating relative humidity (h h) | 10 - 90 |
| Operating temperature (t t) | 0 - 40 |
| Output current | 2 |
| Output voltage | 12 |
| Parental control | Yes |
| Port triggering | Yes |
| Power source type | AC |
| Product colour | White |
| Product type | Tabletop router |
| Quality of service (qos) support | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Reset button | Yes |
| Sim card | Nano SIM |
| Sim card slot | Yes |
| Sim card type | NanoSIM |
| Storage relative humidity (h h) | 5 - 90 |
| Storage temperature (t t) | -40 - 70 |
| Summary | TP-Link Archer NX200. WAN connection type: RJ-45. Wi-Fi band: Dual-band (2.4 GHz |
| Supported network protocols | IPv4, IPv6 |
| Unit box height | 0.23 |
| Unit box length | 0.23 |
| Unit box width | 0.115 |
| Unit calculated volume | 0.007488 |
| Unit calculated weight | 1.41 |
| Units per pallet | 0 |
| Units per shipping box | 8 |
| USB port | No |
| Vendor homepage | https://www.tp-link.com/my/home-networking/mifi/archer-nx200/#overview |
| WAN connection type | RJ-45 |
| Wi fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi fi multimedia (wmm)/(wme) | Yes |
| Width | 99 |
| Windows operating systems supported | Windows 10/Windows 2000/Windows 7/Windows 8/Windows 8.1/Windows 98SE/Windows NT/ |
| Wlan data transfer rate (first band) | 574 |
| Wlan data transfer rate (second band) | 1201 |
| Wps push button | Yes |