AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €57.26
be quiet! System Power 11 450W — reliable ATX 3.1 format power supply unit for PC. Power output 450 W, 80 PLUS Bronze certification (efficiency up to 89%). Temperature-controlled 120 mm fan with Rifle Bearing technology. PCIe 5.1 standard, 2× PCIe 6+2 pin connectors. Stabilization via DC-to-DC, single +12V rail (37.5 A). Non-modular cables. Standby leakage current less than 0.15 W. Designed and tested in Germany. Certifications: CB, CE, RoHS, TÜV, UKCA, WEEE.
| GENERAL | |
| Manufacturer | BE QUIET |
| Condition | New |
| SKU | 1450699 |
| DETAILS | |
| Color | Black |
| Efficiency | 80 PLUS Bronze |
| Fan size | 120 mm |
| Form factor | ATX |
| Modular | No |
| Power | 450 W |
| Weight | 1700 g |
| Atx version | 3.1 |
| Cable ties included | Yes |
| Certifications | CB/CE/RoHS/TÜV/UKCA/WEEE |
| Connector atx 24pin | 20+4 pin ATX |
| Connector CPU 8pin | 4+4 pin |
| Connectors molex 4pin | 1 |
| Connectors PCIE 6 2pin | 2 |
| Connectors SATA | 5 |
| Cooling type | Active |
| Depth | 86 |
| Efficiency pct | 89 |
| Eps version | 2.92 |
| Fan bearing | Rifle |
| Fan speed max RPM | 1800 |
| Height | 140 |
| Hold time ms | 16.86 |
| Input current a | 4 |
| Input frequency | 50 |
| Input voltage | 200-240V |
| Mtbf hours | 100000 |
| Noise db | 19.1 |
| On off switch | Yes |
| Power factor | 0.98 |
| Protection | OCP/OPP/OVP/OTP/SCP/Surge&Inrush/UVP |
| Rail 12v amps | 37.5 |
| Rail 12v combined | 450 |
| Rail 12v count | 1 |
| Rail 3v3 combined | 110 |
| Rail 5v combined | 110 |
| Rail 5vsb combined | 15 |
| Rail neg12v combined | 3.6 |
| Screws included | Yes |
| Standby drain | 0.15 |
| Sustainability certs | ENERGY STAR/ErP |
| Width | 150 |