AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €89.37
be quiet! System Power 11 750W is an ATX 3.1 power supply with 80 PLUS Bronze certification (up to 90% efficiency). Features a temperature-controlled 120 mm rifle-bearing fan, single +12V rail at 62.5 A, DC-to-DC voltage regulation, and full PCIe 5.1 support including one 12V-2x6 (600 W) and three 6+2-pin connectors. Non-modular cabling with flat black cables. Compliance: CB, CE, RoHS, TÜV, UKCA, WEEE. 2-year warranty. Made in Germany.
| GENERAL | |
| Manufacturer | BE QUIET |
| Condition | New |
| SKU | 1450702 |
| DETAILS | |
| Color | Black |
| Efficiency | 80 PLUS Bronze |
| Form factor | ATX |
| Modular | No |
| Power | 750 W |
| Weight | 2040 g |
| Atx version | 3.1 |
| Cable type | Flat |
| Certifications | CB, CE, RoHS, TÜV, UKCA, WEEE |
| Connector CPU 4pin | 1 |
| Connector CPU 8pin eps | 1 |
| Connector molex 4pin | 1 |
| Connector motherboard | 20+4 pin ATX |
| Connector PCIE 12v2x6 | 1 |
| Connector PCIE 6plus2 | 3 |
| Connector SATA | 6 |
| Dc to dc | Yes |
| Depth | 86 |
| Design origin | Germany |
| Eps version | 2.92 |
| Fan bearing | Rifle |
| Fan count | 1 |
| Fan size | 120 |
| Fan speed RPM | 0-2100 |
| Fan temp controlled | Yes |
| Height | 140 |
| Hold time ms | 17.34 |
| Input current a | 4 |
| Input frequency | 50 |
| Input voltage | 200-240 V |
| Mtbf hours | 100000 |
| Noise level db | 33.4 |
| On off switch | Yes |
| Package depth | 268 |
| Package height | 97 |
| Package type | Box |
| Package weight g | 2400 |
| Package width | 195 |
| PCIE 5 1 support | Yes |
| Power factor | 0.98 |
| Protection features | OCP, OPP, OVP, OTP, SCP, Surge & Inrush, UVP |
| Rail 12v combined | 750 |
| Rail 12v count | 1 |
| Rail 12v max a | 62.5 |
| Rail 3v3 combined | 120 |
| Rail 5v combined | 120 |
| Rail 5vsb combined | 15 |
| Rail minus12v combined | 3.6 |
| Standby draw | 0.15 |
| Sustainability certs | ENERGY STAR, ErP |
| Units per shipping box | 6 |
| Vendor homepage | https://www.bequiet.com/en/download/products |
| Width | 150 |