AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €166.27
Supremo FM6 1000 W is a fully modular ATX 3.1-compliant power supply unit supporting PCIe 5.1 GPUs. Certified 80 PLUS® Gold efficiency with Japanese capacitors for long-term reliability. Features a quiet 120 mm Fluctus FDB fan, active PFC, comprehensive protection suite (OCP/OPP/OVP/SCP/SIP/UTP/UVP), and a 10-year warranty. Includes 12V-2x6 cable for PCIe 5.1 and 3× PCIe 6+2 pin connectors. Cybenetics Platinum certified. Dimensions: 150×140×87 mm.
| GENERAL | |
| Manufacturer | ENDORFY |
| Condition | New |
| SKU | 1438168 |
| DETAILS | |
| Color | Black |
| Efficiency | 80 PLUS Gold |
| Fan size | 120 mm |
| Form factor | ATX |
| Modular | Yes |
| Power | 1000 W |
| Weight | 2800 g |
| Atx version | 3.1 |
| Bearing technology | FDB |
| Combined 12v | 996 |
| Combined 3v3 | 100 |
| Combined 5v | 100 |
| Combined 5vsb | 15 |
| Combined neg12v | 3.6 |
| Compliance | CB/CCC/CE/FCC/RoHS/UKCA |
| Cybenetics cert | Platinum |
| Depth | 150 |
| Eco cert | ErP |
| Eps connector 4plus4pin | Yes |
| Eps connector 8pin | Yes |
| Height | 87 |
| Illumination | No |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Input voltage | 100-240V |
| Max current 12v a | 83 |
| Max current 3v3 a | 20 |
| Max current 5v a | 20 |
| Max current 5vsb a | 3 |
| Max current neg12v a | 0.3 |
| Mb cable length | 600 |
| Mb connector | 24-pin ATX |
| Molex 4pin connectors | 1 |
| Molex cable length | 880 |
| Mtbf hours | 100000 |
| PCIE 12v2x6 cables | 1 |
| PCIE 6plus2 cables | 3 |
| PCIE cable length | 560 |
| PCIE gen5 ready | Yes |
| Pfc type | Active |
| Protection | OCP/OPP/OVP/SCP/SIP/UTP/UVP |
| SATA cable lengths | 560/720/880 |
| SATA cables | 3 |
| SATA connectors | 8 |
| Vendor homepage | https://endorfy.com/en/product/supremo-fm6-850-w/ |
| Warranty years | 10 |
| Width | 140 |