AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €309.99
NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER GPU, 8GB GDDR6 256-bit memory. 2176 CUDA cores, base 1470 MHz / boost 1750 MHz. PCIe 3.0 x16 interface. Outputs: 1x DVI-D, 1x HDMI, 1x DisplayPort 1.4a. DirectX 12 Ultimate, Active dual-fan cooling.
| GENERAL | |
| Manufacturer | BIOSTAR |
| Condition | New |
| SKU | 1406909 |
| DETAILS | |
| Frequency | 1470 MHz |
| Interface | PCIe 3.0 |
| Memory bus | 256 bit |
| VRAM | 8 GB |
| Boost frequency | 1750 MHz |
| Category code | VGP |
| Cooling slots | 2 |
| Cooling type | Active |
| Cuda | Yes |
| Cuda cores | 2176 |
| Description | <p><ul><li>NVIDIA GeForce RTX2060 SUPER GPU</li><li>8GB GDDR6, 256bit, super spe |
| Directx | 12 Ultimate |
| Directx version | 12 Ultimate |
| Displayport version | 1.4a |
| DP count | 1 |
| Dual link dvi | No |
| Dvi d ports quantity | 1 |
| Fan count | 2 |
| Graphics processor | GeForce RTX 2060 SUPER |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Hdcp | Yes |
| Hdcp version | 2.2 |
| HDMI count | 1 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Max resolution | 7680x4320 |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 |
| Memory bandwidth (max) | 14 |
| Model | VN2066RF82 |
| Nvidia ansel | Yes |
| Nvidia g sync | Yes |
| Opengl | 4.6 |
| Opengl version | 4.6 |
| Outputs | 1x DVI-D, 1x HDMI, 1x DisplayPort 1.4a |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Physx | Yes |
| Processor boost clock speed | 1750 |
| Processor frequency | 1470 |
| Product colour | Black |
| Product net weight | 0.8 |
| Quick installation guide | Yes |
| Summary | Biostar GeForce RTX 2060 SUPER. Graphics processor family: NVIDIA, Graphics proc |
| Tv tuner integrated | No |
| Unit box height | 0.07 |
| Unit box length | 0.3 |
| Unit box width | 0.23 |
| Unit calculated volume | 0.00483 |
| Unit calculated weight | 1.1 |
| Units per shipping box | 1 |
| Vendor homepage | https://www.biostar.com.tw/app/en/vga/introduction.php?S_ID=311 |
| Vram type | GDDR6 |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |