AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €847.11
Enterprise U.2 NVMe SSD for data centers. 960GB, PCIe Gen4. Sequential read 6800 MB/s, write 4000 MB/s. Random read 1M IOPS, write 180K IOPS. Ideal for read-intensive mixed workloads. 5-year warranty.
| GENERAL | |
| Manufacturer | SAMSUNG |
| Condition | New |
| SKU | 1353884 |
| Warranty | 60 mo |
| DETAILS | |
| Capacity | 960 GB |
| Form factor | U.2 |
| Interface | PCIe 4.0 |
| Read | 6800 MB/s |
| Write | 4000 MB/s |
| Category code | SSP |
| Component for | Server/workstation |
| Description | <p>Samsung PM9A3 960GB (/MZQL2960HCJR-00A07<b>)<br /> · <br /> · Top solut |
| Harmonized system (hs) code | 84717070 |
| NVME | No |
| Random read (4kb) | 1000000 |
| Random read iops | 1000000 |
| Random write (4kb) | 180000 |
| Random write iops | 180000 |
| SSD series | PM9A3 |
| Summary | Samsung PM9A3. SSD capacity: 960 GB, SSD form factor: U.2, Read speed: 6800 MB/s |
| Unit box height | 0.25 |
| Unit box length | 0.212181 |
| Unit box width | 0.009909 |
| Unit calculated volume | 0.0005256 |
| Unit calculated weight | 0.113 |
| Units per pallet | 0 |
| Units per shipping box | 120 |
| Vendor homepage | https://www.samsung.com/semiconductor/ssd/pm9a3/ |