AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €12.67
Compact L2 unmanaged 5-port gigabit switch in full-metal fanless housing. Switching capacity 10 Gbit/s, MAC table 2000 entries, 1.5 MB buffer. Plug and play. Desktop/wall mount. Max consumption 1.5 W. MTBF 3.18M hours.
| GENERAL | |
| Manufacturer | DAHUA |
| Condition | New |
| SKU | 1405024 |
| DETAILS | |
| Operating temp | 0–45 °C |
| PoE | No |
| Ports | 5 |
| Throughput | 10 Gbps |
| Type | Unmanaged |
| 10g support | No |
| Ac adapter included | Yes |
| Basic switching rj 45 ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Category code | SWI |
| Compliance certificates | CE/Federal Communications Commission (FCC) |
| Copper ethernet cabling technology | 1000BASE-T/100BASE-T/10BASE-T |
| Dc input voltage | 5 V |
| Dc input voltage | 5 |
| Depth | 87 |
| Description | <p>The Device is a layer-2 commercial switch. It has a high-performance switchin |
| Fanless | Yes |
| Forwarding rate | 7.44 |
| Gigabit ethernet (copper) ports quantity | 5 |
| Height | 22 |
| Housing material | Metal |
| Housing material | Metal |
| Input current | 1 |
| Layer | L2 |
| LED indicators | Yes |
| MAC address table | 2000 |
| MAC table | 2000 entries |
| Mean time between failures (mtbf) | 3184161.84 |
| Model name | PFS3005-5GT-V2 |
| Mtbf h | 3184162 |
| Operating relative humidity (h h) | 5 - 95 |
| Operating temperature (t t) | 0 - 45 |
| Package depth | 94 |
| Package height | 67 |
| Package weight | 280 |
| Package width | 111 |
| Packet buffer | 1.5 |
| Packet buffer memory | 1.5 |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption (max) | 1.5 |
| Power consumption max | 1.5 W |
| Power source | DC |
| Power supply included | Yes |
| Product colour | Black |
| Rack mounting | No |
| Storage relative humidity (h h) | 5 - 95 |
| Storage temperature (t t) | -40 - 70 |
| Summary | Dahua Technology Access 5-Port Unmanaged Gigabit Switch. Switch type: Unmanaged, |
| Sustainability compliance | Yes |
| Switch type | Unmanaged |
| Unit box height | 0.065 |
| Unit box length | 0.115 |
| Unit box width | 0.095 |
| Unit calculated volume | 0.000864 |
| Unit calculated weight | 0.23 |
| Units per pallet | 0 |
| Units per shipping box | 30 |
| Vendor homepage | https://www.dahuasecurity.com/products/All-Products/Transmission/Access-Switches |
| Weight | 160 |
| Width | 47 |