AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €57.27
650W ATX 3.1 non-modular power supply with built-in cable management (3-sided Velcro routing). 80 PLUS Bronze, Active PFC. 135mm HYB smart fan. 12V-2x6 PCIe connector, 4x 6+2-pin PCIe. OVP/UVP/OCP/OPP/OTP/SCP. 10-year MTBF. Black.
| GENERAL | |
| Manufacturer | LIAN LI |
| Condition | New |
| SKU | 1446033 |
| DETAILS | |
| Color | Black |
| Efficiency | 80 PLUS Bronze |
| Fan diameter | 135 mm |
| Fan size | 135 mm |
| Form factor | ATX |
| Modular | No |
| Power | 650 W |
| Ac input frequency | 50/60 |
| Ac input voltage | 100 - 240 |
| Atx power connector (24 pin) | Yes |
| Atx version | 3.1 |
| Atx version | 3.1 |
| Cable management | Built-in 3-sided Velcro |
| Cabling type | Non-Modular |
| Category code | PSU |
| Certification | CE/CB/cTUVus/TÜV/FCC/BSMI/CCC/KCC/SAA+RCM |
| Combined power ( 12v) | 3.6 |
| Combined power (+12v) | 649.2 |
| Combined power (+3.3v) | 100 |
| Combined power (+5v) | 100 |
| Combined power (+5vsb) | 15 |
| CPU power cable length | 650 |
| CPU power connector (4+4 pin) | Yes |
| Depth | 150 |
| Description | <p><b>Smart Routing, Cleaner Builds</b><br><b><br>CLASSIC BLACK × THREE WATTAGE |
| Efficiency | 85 |
| Eps power connector (4+4 pin) | Yes |
| Eps power connector (8 pin) | Yes |
| Fan speed | 0 - 1600 |
| Floppy disk drive connector | Yes |
| Floppy drive power connector | 1 |
| Height | 150 |
| Input current | 10 |
| Input voltage | 100-240 V |
| Max output current ( 12v) | 0.3 |
| Max output current (+12v) | 54.1 |
| Max output current (+3.3v) | 20 |
| Max output current (+5v) | 20 |
| Max output current (+5vsb) | 3 |
| Mean time between failures (mtbf) | 100000 |
| Model name | RB PSU |
| Motherboard power cable length | 600 |
| Motherboard power connector | 24-pin ATX |
| Mtbf h | 100000 |
| Noise level | 39.3 |
| Number of fans | 1 |
| Number of pata power connectors | 3 |
| PCI express power connectors (6+2 pin) | 4 |
| PCIE connectors 8pin | 4 |
| Pfc | Active |
| Power factor correction (pfc) type | Active |
| Power protection features | Over current/Over power/Over voltage/Short circuit/Under temperature/Under volta |
| Product colour | Black |
| Purpose | PC |
| SATA connectors | 3 |
| Summary | Lian Li RB0650B.B. Total power: 650 W, AC input voltage: 100 - 240 V, AC input f |
| Unit box height | 0.115 |
| Unit box length | 0.265 |
| Unit box width | 0.215 |
| Unit calculated volume | 0.008284 |
| Unit calculated weight | 2.48 |
| Units per pallet | 0 |
| Units per shipping box | 5 |
| Vendor homepage | https://lian-li.com/product/rb-psu/ |
| Width | 86 |