AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €337.44
32GB (2x16GB) DDR4-3600 CL18 DIMM memory kit with RGB metal heatsink. Intel XMP 2.0 support, 1.35V. Unbuffered, non-ECC. Lifetime warranty. Suitable for desktop gaming systems.
| GENERAL | |
| Manufacturer | DAHUA |
| Condition | New |
| SKU | 1405333 |
| DETAILS | |
| Capacity | 32 GB |
| ECC | No |
| Form factor | 288-pin DIMM |
| Speed | 3600 Mbps |
| Type | DDR4 |
| Backlight | Yes |
| Backlight colour | Multicolour |
| Cas latency | 18 |
| Cas latency | 18 |
| Category code | MEM |
| Component for | PC |
| Depth | 136.1 |
| Description | <p>16 GB * 2 DIMM.<br /> · The C600 series Memory Module with Heatsink performs |
| Height | 7.6 |
| Intel extreme memory profile (xmp) | Yes |
| Intel extreme memory profile (xmp) version | 2.0 |
| Kit modules | 2 x 16 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| Memory layout (modules x size) | 2 x 16 |
| Memory voltage | 1.35 |
| Model | DDR-C600URW32G36D |
| Operating relative humidity (h h) | 25 - 85 |
| Operating temperature (t t) | 0 - 70 |
| Package depth | 176.6 |
| Package height | 9.5 |
| Package weight | 169.5 |
| Package width | 78.9 |
| Registered | No |
| RGB | Yes |
| Storage temperature (t t) | -20 - 85 |
| Summary | Dahua Technology DDR-C600URW32G36D. Component for: PC, Internal memory: 32 GB, M |
| Unit box height | 0.01 |
| Unit box length | 0.17 |
| Unit box width | 0.15 |
| Unit calculated volume | 0.000255 |
| Unit calculated weight | 0.16 |
| Units per shipping box | 1 |
| Vendor homepage | https://www.dahuasecurity.com/products/All-Products/Dahua-Memory/Memory-Module/C |
| Voltage | 1.35 V |
| Weight | 65 |
| Width | 46.9 |
| Xmp | 2.0 |