AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €409.84
Palit GeForce RTX 5060 Ti Dual. NVIDIA Blackwell, DLSS 4, 8GB GDDR7 128-bit memory, PCI Express 5.0, 2573 MHz boost clock, 4608 CUDA cores, dual 95mm fan cooling, RGB lighting, 3x DP 2.1b, 1x HDMI 2.1b, 180W TDP, requires 600W PSU.
| GENERAL | |
| Manufacturer | PALIT |
| Condition | New |
| SKU | 1439485 |
| DETAILS | |
| Interface | PCIe 5.0 |
| Memory bus | 128 bit |
| TDP | 600 W |
| VRAM | 8 GB |
| Architecture | Blackwell |
| Base clock | 2407 MHz |
| Boost clock | 2573 MHz |
| Category code | VGP |
| Cooling slots | 2 |
| Cooling type | Active |
| Cooling type | Active |
| Cuda | Yes |
| Cuda cores | 4608 |
| Data transfer rate | 28 |
| Depth | 40.1 |
| Depth | 40.1 |
| Description | <p>The Palit GeForce RTX™ 5060 Ti Dual offers classic cooling efficiency in a sl |
| Directx | 12 Ultimate |
| Directx version | 12 Ultimate |
| Displayport count | 3 |
| Displayport version | 2.1b |
| Displayport version | 2.1b |
| Dlss | 4 |
| DP count | 3 |
| Dual link dvi | No |
| Fan count | 2 |
| Fan diameter | 95 |
| Fans | 2 |
| G sync | Yes |
| GPU | GeForce RTX 5060 Ti |
| GPU family | NVIDIA |
| Graphics processor | GeForce RTX 5060 Ti |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Hdcp | Yes |
| HDMI count | 1 |
| HDMI version | 2.1b |
| HDMI version | 2.1b |
| Height | 126.3 |
| Height | 126.3 |
| Illumination | Yes |
| Illumination colour | Multi |
| Length | 262.1 |
| Length | 262.1 |
| Max displays | 4 |
| Max resolution | 7680x4320 |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 |
| Memory bandwidth | 448 GB/s |
| Memory bandwidth (max) | 448 |
| Model | NE7506T019P1-GB2062D |
| Number of slots | 2 |
| Nvidia ansel | Yes |
| Nvidia g sync | Yes |
| Opengl | 4.6 |
| Opengl version | 4.6 |
| Package type | Box |
| Parallel processing technology support | Not supported |
| Power connectors | 1x 8-pin |
| Power consumption (max) | 180 |
| Processor boost clock speed | 2573 |
| Processor frequency | 2407 |
| Product colour | Black |
| Product net weight | 0.5 |
| PSU required | 600 |
| RGB | Yes |
| Summary | Palit GeForce RTX 5060 Ti Dual. Graphics processor family: NVIDIA, Graphics proc |
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| Tv tuner integrated | No |
| Unit box height | 0.22 |
| Unit box length | 0.345 |
| Unit box width | 0.07 |
| Unit calculated volume | 0.00626 |
| Unit calculated weight | 1.08 |
| Units per shipping box | 10 |
| Vendor homepage | https://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=5545&lang=en |
| Virtual reality (vr) ready | Yes |
| Vr ready | Yes |
| Vram type | GDDR7 |