AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €768.69
Micron 5400 Pro 480GB M.2 2280 SATA III SSD. 176-layer 3D TLC NAND, sequential read up to 540 MB/s, sequential write up to 350 MB/s, random read 95,000 IOPS, random write 37,000 IOPS. 256-bit AES hardware encryption, MTTF 3,000,000 hours, endurance 876 TBW. Designed for read-intensive data centre workloads. 5-year warranty.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MICRON |
| Condition | New |
| SKU | 1389817 |
| DETAILS | |
| Capacity | 480 GB |
| Form factor | M.2 |
| Interface | Serial ATA III |
| Operating temp | 0–70°C |
| Read | 540 MB/s |
| Weight | 10 g |
| Write | 350 MB/s |
| Component for | Laptop/Server |
| Data transfer rate gbps | 6 |
| Dimensions | 80 x 22 x 3.8 |
| Encryption | 256-bit AES |
| Hardware encryption | Yes |
| Hs code | 84717070 |
| Iops read | 95000 |
| Iops write | 37000 |
| Mtbf hours | 3000000 |
| Nand layers | 176 |
| Nand type | 3D TLC NAND |
| SSD series | 5400 Pro |
| Target workload | Read Intensive (RI) |
| Uber | < 1 per 10^17 bits read |
| Unit box height | 0.005 |
| Unit box length | 0.175 |
| Unit box width | 0.055 |
| Vendor homepage | https://www.micron.com/products/ssd/product-lines/5400 |