AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €4.97
MikroTik Gigabit PoE injector for powering any RouterBOARD device over Gigabit Ethernet. Supports 9-48V PoE input. Shielded connectors. Reduces cabling when mounting RouterBOARDs on towers or masts.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1213783 |
| DETAILS | |
| Form factor | Desktop/Wall |
| Ports | 2 |
| Weight | 8 g |
| Cable pairs used | 4 |
| Compatible devices | MikroTik RouterBOARD (9-48V PoE) |
| Connector type | RJ45 shielded |
| Description | <p><p>MIKROTIK RBGPOE <br /> · <br /> · The new MikroTik Gigabit PoE a |
| Input voltage | 9-48V DC |
| POE standard | Passive PoE (non-802.3af) |
| POE voltage | 9-48V |
| Port speed | 1000 Mbps |
| Port type | Gigabit RJ-45 |
| Power adapter included | No |
| Shielded connectors | Yes |
| Unit box height | 0.12 |
| Unit box length | 0.163488 |
| Unit box width | 0.009909 |
| Unit calculated volume | 0.0001944 |
| Unit calculated weight | 0.06 |
| Units per shipping box | 1 |