AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €37.26
MikroTik hEX lite RB750r2 is a compact 5-port 10/100 Mbps Ethernet router in a plastic case. Features 850MHz CPU, 64MB RAM, and full RouterOS support including MPLS capability. Ideal for SOHO wired network management. Includes power supply.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1207994 |
| DETAILS | |
| Dimensions | 113x89x28 mm |
| Ports | 5 |
| Throughput | 10/100 |
| Weight | 0.129 kg |
| Wi-Fi | No |
| Category code | ROU |
| Compatible operating systems | RouterOS |
| CPU | 850MHz single-core |
| Dc in jack | Yes |
| Depth | 89 |
| Description | <p>The RB750r2 (hEX lite) is a small five port ethernet router in a nice plastic |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet WAN | Yes |
| Harmonized system (hs) code | 85176990 |
| Height | 28 |
| Internal memory | 64 |
| LED indicators | Yes |
| Model | hEX lite |
| Mpls | Yes |
| Os | RouterOS |
| Power over ethernet (poe) | Yes |
| Power source type | DC |
| Processor cores | 1 |
| Processor frequency | 850 |
| Product colour | White |
| Product model code | RB750r2 |
| Ram | 64 |
| Reset button | Yes |
| Summary | Mikrotik hEX lite. Ethernet LAN data rates: 10,100 Mbit/s. Processor frequency: |
| Unit box height | 0.065 |
| Unit box length | 0.13 |
| Unit box width | 0.065 |
| Unit calculated volume | 0.0009044 |
| Unit calculated weight | 0.285 |
| Units per shipping box | 20 |
| Vendor homepage | https://routerboard.com/RB750r2 |
| Weight | 129 |
| Width | 113 |