AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €52.20
MikroTik hEX refresh E50UG is an updated 5-port Gigabit Ethernet router with dual-core ARM 950MHz CPU, 512MB RAM. Delivers 100-134% better performance than previous hEX. Includes USB 2.0 port, PoE-in support, and full RouterOS v7 feature set. Compact desktop form factor. Operating temperature -40 to 70°C.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1427077 |
| DETAILS | |
| Dimensions | 113x89x28 mm |
| Ports | 5 |
| Power | 10 W |
| Throughput | 1000 Mbps |
| Wi-Fi | No |
| Built in processor | Yes |
| Category code | ROU |
| Certification | CE, EAC, ROHS |
| CPU | 950MHz dual-core ARM |
| Depth | 89 |
| Description | <p>The affordable, reliable router you know and trust is now stronger than ever. |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet WAN | Yes |
| Gigabit ethernet (copper) ports quantity | 5 |
| Height | 28 |
| Internal memory | 512 |
| Mean time between failures (mtbf) | 100000 |
| Model | hEX refresh |
| Mtbf h | 100000 |
| Operating temperature | -40 to 70°C |
| Operating temperature (t t) | -40 - 70 |
| Os | RouterOS v7 |
| Output voltage | 12-28 |
| POE in | Yes |
| Power consumption (max) | 10 |
| Power over ethernet (poe) | Yes |
| Power source type | DC |
| Processor frequency | 950 |
| Product colour | White |
| Product model code | E50UG |
| Ram | 512 |
| Storage media | Flash |
| Summary | Mikrotik hEX. Ethernet interface type: Gigabit Ethernet. Processor frequency: 95 |
| Unit box height | 0.065 |
| Unit box length | 0.131 |
| Unit box width | 0.095 |
| Unit calculated volume | 0.0009294 |
| Unit calculated weight | 0.33 |
| Units per shipping box | 20 |
| USB ports | 1 |
| USB ports quantity | 1 |
| USB version | 2.0 |
| Vendor homepage | https://mikrotik.com/product/hex_2024#fndtn-downloads |
| Width | 113 |