AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €47.46
TL-POE170S PoE++ Injector with 2 Gigabit ports. Complies with IEEE 802.3af/at/bt standards, supplies up to 60W. Durable metal casing. Transmits data and power simultaneously via Ethernet cable. Plug and Play, wall-mounting and desktop design. Integrated power supply, 100-240V input.
| GENERAL | |
| Manufacturer | TP-LINK |
| Condition | New |
| SKU | 1391347 |
| DETAILS | |
| Dimensions | 155 x 70 x 42 mm |
| PoE budget | 60 W |
| Ports | 2 |
| Weight | 0.8 kg |
| Category code | POE |
| Description | <p><ul> · <li>2 Gigabit ports ensure faster transmission</li> · <li>Complies wit |
| Ieee 802.3ab | Yes |
| Ieee 802.3af | Yes |
| Ieee 802.3at | Yes |
| Ieee 802.3i | Yes |
| Ieee 802.3u | Yes |
| Included accessories | PoE++ injector TL-POE170S, Installation manual, Power cable, RJ45 cable |
| Input voltage | 100-240V AC |
| Metal casing | Yes |
| Model | TL-POE170S |
| Plug and play | Yes |
| POE standard | IEEE 802.3af/at/bt |
| Product net weight | 0.8 |
| Rj45 | 2 |
| Unit box height | 0.1 |
| Unit box length | 0.25 |
| Unit box width | 0.19 |
| Unit calculated volume | 0.00475 |
| Unit calculated weight | 0.96 |
| Units per shipping box | 1 |
| Vendor homepage | www.tp-link.com/us/business-networking/accessory/tl-poe170s/ |