AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €21.47
MikroTik hAP lite wireless AP and router. 2.4GHz 802.11b/g/n, 650MHz CPU, 32MB RAM, 4x Fast Ethernet, USB power supply. WPS support, CAPsMAN compatible, RouterOS L4. Max power 3W.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1213775 |
| DETAILS | |
| Frequency | 2.4 GHz |
| PoE | No |
| Throughput | 300 Mbit/s |
| Wi-Fi | IEEE 802.11b/g/n |
| 2.4 | Yes |
| Ac adapter included | Yes |
| Ac input voltage | 5 |
| Antenna features | Integrated antenna |
| Antenna gain | 1.5 dBi |
| Antenna gain level (max) | 1.5 |
| Antennas | 2 |
| Built in processor | Yes |
| Capsman | Yes |
| Category code | WAP |
| Colour | White |
| CPU | Qualcomm Atheros QCA9531 650MHz |
| Dc in jack | Yes |
| Depth | 89 |
| Description | <p>The home Access Point lite (hAP lite) is an ideal little device for your apar |
| Ethernet LAN (rj 45) ports | 4 |
| Ethernet LAN data rates | 10/100 |
| Ethernet ports | 4 |
| Harmonized system (hs) code | 85176990 |
| Height | 28 |
| Internal | Yes |
| Internal memory | 32 |
| LED indicators | Yes |
| Max power | 3 W |
| Model name | hAP lite // RB941-2nD |
| Networking standards | IEEE 802.11b/IEEE 802.11g/IEEE 802.11n |
| Os | RouterOS L4 |
| Power consumption (max) | 3 |
| Processor frequency | 650 |
| Processor model | Qualcomm Atheros QCA9531 |
| Product colour | White |
| Ram | 32 MB |
| Reset button | Yes |
| Summary | Mikrotik hAP lite. 2.4 GHz, Ethernet LAN data rates: 10,100 Mbit/s. Product colo |
| Unit box height | 0.05 |
| Unit box length | 0.175 |
| Unit box width | 0.12 |
| Unit calculated volume | 0.001425 |
| Unit calculated weight | 0.281 |
| Units per pallet | 720 |
| Units per shipping box | 40 |
| USB | USB power supply |
| Vendor homepage | https://routerboard.com/RB941-2nD |
| Width | 113 |
| Wireless standard | 802.11b/g/n |
| Wps | Yes |