AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €242.62
Advanced LTE18 Category 18 solution with 4x4 MIMO, frequency range 700MHz–2.7GHz. Includes 4 high-gain mid-band (1.7–2.7GHz) and 2 low-band (700MHz–1GHz) antennas. Gigabit Ethernet with PoE-in. Weather-resistant design. Speeds up to 1Gbps.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1384454 |
| DETAILS | |
| Dimensions | 315x315x170mm |
| Type | LTE MIMO Antenna Kit |
| Weight | 0.3 kg |
| Antenna | Antenna |
| Category code | WAE |
| Colour | White |
| Colour | White |
| Description | <p>ATL LTE18 kit<br /> · An advanced technology level (ATL) LTE solution with wi |
| Dimensions | 315 x 315 x 170 mm |
| Ethernet | Gigabit with PoE-in |
| Frequency range | 700MHz-2.7GHz |
| Lte category | Category 18 |
| Max speed | 1 Gbps |
| MIMO | 4x4 |
| Model | ATL LTE18 |
| Unit box height | 0.37 |
| Unit box length | 0.34 |
| Unit box width | 0.19 |
| Unit calculated volume | 0.02886 |
| Unit calculated weight | 2.05 |
| Units per pallet | 0 |
| Units per shipping box | 4 |
| Vendor homepage | mikrotik.com/product/atl18 |
| Weight | 0.3 kg |
| Wireless frequency range | 700MHz-2.7GHz |