AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €126.66
Single dual-band Wi-Fi 7 mesh unit, up to 5011 Mbit/s (4323+688). 1x 2.5 GbE + 2x 1G, MLO, MU-MIMO, 4K-QAM. FortiSecu security, parental controls. Wall-mount support. MSI Roamii app setup.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MSI |
| Condition | New |
| SKU | 1432854 |
| DETAILS | |
| Mesh | Yes |
| Operating temp | 0 to +40 °C |
| PoE | No |
| Ports | 1x 2.5 GbE + 2x 1G |
| Security | WPA3-PSK, WPA2-PSK |
| Throughput | 5011 Mbit/s |
| Weight | 585 g |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 |
| Ac adapter included | Yes |
| Ac adapter output current | 1.5 |
| Ac adapter output voltage | 12 |
| Antenna | Internal |
| Antennas | 4x Internal |
| Antennas quantity | 4 |
| Built in processor | Yes |
| Category code | WMS |
| CPU freq | 1.5 GHz |
| Depth | 108 |
| Description | <p><b>A new era of connectivity</b><br>WiFi 7 delivers breakthrough technology w |
| Dimensions | 118.5 x 108 x 238 |
| Ethernet cable | Yes |
| Ethernet LAN (rj 45) ports | 3 |
| Firmware upgradeable via | Network |
| Frequency bands | 2.4 GHz + 5 GHz |
| Guest access | Yes |
| Height | 238 |
| Internal memory | 256 |
| LED indicators | Power |
| Mlo | Yes |
| Model | MRBE50 (1-PK) |
| Model name | Roamii BE Lite Mesh System |
| Mu MIMO | Yes |
| Pack count | 1 |
| Parental control | Yes |
| Parental control | Yes |
| Processor frequency | 1.5 |
| Product colour | White |
| Product type | Mesh system |
| Ram | 256 MB |
| Security algorithms | WPA2-PSK/WPA3-PSK/WPA-PSK |
| Summary | MSI Roamii BE Lite Mesh System 1-pack. Product colour: White, Antenna type: Inte |
| Unit box height | 0.271 |
| Unit box length | 0.223 |
| Unit box width | 0.124 |
| Unit calculated volume | 0.009063 |
| Unit calculated weight | 1.52 |
| Units in pack | 1 |
| Units per shipping box | 6 |
| Vendor homepage | https://www.msi.com/Networking/Roamii-BE-Lite-Mesh-System |
| Weight | 585 |
| Wi fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Width | 118.5 |
| Wlan data transfer rate (first band) | 688 |
| Wlan data transfer rate (second band) | 4323 |