AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €196.83
Two-unit Wi-Fi 7 mesh system. Dual-band BE3600, up to 3570 Mbit/s (2882+688). 2x 2.5 GbE ports per unit, MLO, AI-Driven Mesh. 150+ devices. WPA3, HomeShield, VPN, parental controls. Alexa/Google Assistant. Deco app.
| GENERAL | |
| Manufacturer | TP-LINK |
| Condition | New |
| SKU | 1428254 |
| DETAILS | |
| Mesh | Yes |
| Operating temp | 0–40 °C |
| PoE | No |
| Ports | 2x 2.5 GbE per unit |
| Security | WPA3-Personal, WPA2-Personal |
| Throughput | 2882 Mbps |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 |
| Ac adapter included | Yes |
| Antenna | Internal |
| Antennas | 4x Internal |
| Antennas quantity | 4 |
| Category code | WMS |
| Compliance certificates | CE/Federal Communications Commission (FCC)/RoHS |
| Depth | 150 |
| Description | <p><b>WiFi 7, WiFi Like Never Before<br></b>WiFi 7 offers accelerated throughput |
| DHCP client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| Dimensions | 150 x 150 x 62 |
| Dynamic DNS (ddns) | Yes |
| Dynamic IP | Yes |
| Ethernet cable | Yes |
| Ethernet LAN (rj 45) ports | 2 |
| Firmware upgradeable via | Auto upgrade wizard/Network |
| Frequency bands | 2.4 GHz + 5 GHz |
| Height | 62 |
| Igmp proxy | Yes |
| Igmp snooping | Yes |
| Max clients | 150 |
| Mlo | Yes |
| Model | DECO BE25 |
| Mu MIMO | Yes |
| Number of devices supported | 150 |
| Ofdma | Yes |
| Operating relative humidity (h h) | 10 - 90 |
| Pack count | 1 |
| Package depth | 200 |
| Package height | 160 |
| Package weight | 1000 |
| Package width | 171 |
| Parental control | Yes |
| Point to point protocol over ethernet (pppoe) | Yes |
| Port forwarding | Yes |
| Product colour | White |
| Product type | Mesh system |
| Quality of service (qos) support | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | WPA2-Personal/WPA3-Personal/WPA-Personal |
| Static IP | Yes |
| Storage relative humidity (h h) | 5 - 90 |
| Storage temperature (t t) | -40 - 60 |
| Summary | TP-Link BE3600 Whole Home Mesh Wi-Fi 7 System(2-Pack). Product colour: White, An |
| Tagged VLAN | Yes |
| Unit box height | 0.17 |
| Unit box length | 0.2 |
| Unit box width | 0.16 |
| Unit calculated volume | 0.006521 |
| Unit calculated weight | 1.98 |
| Units in pack | 2 |
| Units per pallet | 0 |
| Units per shipping box | 8 |
| Universal plug and play (upnp) | Yes |
| Vendor homepage | https://www.tp-link.com/baltic/home-networking/deco/deco-be25/ |
| VPN support | OpenVPN, PPTP, L2TP/IPSec |
| Wi fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Width | 150 |
| Wireless distribution system (wds) bridge | Yes |
| Wlan data transfer rate (first band) | 2882 |
| Wlan data transfer rate (second band) | 688 |