AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €137.79
The Lian Li UNI FAN TL LCD Wireless (120mm) is a premium 3-pack of case fans featuring 2.4GHz wireless sync technology, a 1.6" circular LCD screen (60Hz), 26 addressable RGB LEDs per fan, and Fluid Dynamic Bearings. Fan speed ranges from 0–1900 RPM with max airflow of 62 CFM and noise level of 27 dB. LCP fan blades ensure tight tolerances. Requires L-Wireless Sync Controller (included). Controlled via L-Connect 3 software. Colour: White.
| GENERAL | |
| Manufacturer | LIAN LI |
| Condition | New |
| SKU | 1453386 |
| DETAILS | |
| Bearing | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
| Form factor | 120mm |
| Power | 7.08 W |
| PWM | Yes |
| Airflow cfm | 62 |
| Colour | White |
| Controller | L-Wireless Sync Controller (included) |
| Controller channels | 10 |
| Fan count | 3 |
| Fan size | 120 |
| Lcd refresh | 60 |
| Lcd screen | Yes |
| Lcd size inch | 1.6 |
| LED | Yes |
| LED count per fan | 26 |
| LED type | Addressable RGB (ARGB) |
| LED voltage v | 5 |
| Material blades | LCP (Liquid Crystal Polymer) |
| Material frame | Thermoplastic polyester (PBT) |
| Max air pressure mmh2o | 2.9 |
| Max fans per controller | 40 |
| Max lcd fans per | 20 |
| Max lcd fans via USB hub | 9 |
| Noise db | 27 |
| RPM max | 1900 |
| RPM min | 350 |
| Size dimensions | 120 x 124 x 28 mm |
| Software | L-Connect 3 |
| Suitable location | Computer case |
| Unifan interlocking | Yes |
| USB required | Yes |
| Vendor homepage | https://lian-li.com/product/uni-fan-tl-wireless/ |
| Voltage v | 12 |
| Wireless | Yes |
| Wireless protocol | 2.4GHz |