AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €52.20
MikroTik hEX RB750Gr3 is a 5-port Gigabit Ethernet router for wired environments. Powered by a dual-core 880MHz MIPS64 CPU with 256MB RAM. Supports IPsec hardware encryption (~470Mbps), USB port, microSD slot, and full RouterOS feature set including advanced routing, VPN and firewall. Operating temperature -30 to 70°C.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1207992 |
| DETAILS | |
| Dimensions | 113x89x28 mm |
| Ports | 5 |
| Throughput | 10/100/1000 Mbps |
| Wi-Fi | No |
| Built in processor | Yes |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Category code | ROU |
| CPU | 880MHz MIPS64 dual-core |
| Depth | 89 |
| Description | <p>hEX is a five port Gigabit Ethernet router for locations where wireless conne |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet WAN | Yes |
| Harmonized system (hs) code | 85176990 |
| Height | 28 |
| Input current | 8 - 30 |
| Internal memory | 256 |
| Internal storage capacity | 0.16 |
| Ipsec hw | Yes |
| LED indicators | Power |
| Operating temperature | -30 to 70°C |
| Operating temperature (t t) | -30 - 70 |
| Os | RouterOS |
| POE in | Yes |
| Power over ethernet (poe) | Yes |
| Power source type | DC |
| Processor architecture | MIPS64 |
| Processor cores | 4 |
| Processor frequency | 880 |
| Product colour | Turquoise/White |
| Ram | 256 |
| Storage | 0.16 |
| Summary | Mikrotik RB750GR3. Ethernet interface type: Gigabit Ethernet, Cabling technology |
| Unit box height | 0.18 |
| Unit box length | 0.4 |
| Unit box width | 0.016 |
| Unit calculated volume | 0.001067 |
| Unit calculated weight | 0.334 |
| Units per shipping box | 60 |
| USB charging port | Yes |
| USB ports | 1 |
| USB ports quantity | 1 |
| Vendor homepage | https://mikrotik.com/product/RB750Gr3 |
| Width | 113 |