AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €81.00
Weatherproof 5 GHz Wi-Fi 6 outdoor AP/CPE/P2P device. Two RP-SMA connectors. Qualcomm Maple ARM CPU, 128 MB storage. GbE PoE-in, USB, beeper. DIN rail + pole mount. RouterOS. -40 to 70°C.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1410298 |
| DETAILS | |
| Frequency | 5 GHz |
| Mesh | No |
| Operating temp | –40 – 70 °C |
| PoE | Yes |
| Ports | 1 |
| Wi-Fi | IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6) |
| 5 | Yes |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Antennas | 2x RP-SMA |
| Category code | WAP |
| Certification | CE, FCC, IC, EAC, ROHS |
| Compatible operating systems | RouterOS |
| Dc in jack | Yes |
| Description | <p>NetBox 5 ax is a powerful dual-chain outdoor device that can fill multiple ro |
| Ethernet LAN (rj 45) ports | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000 |
| Internal memory | 128 |
| Model | L11UG-5HaxD-NB |
| Model name | NetBox 5 ax |
| Networking standards | IEEE 802.11a/IEEE 802.11ac/IEEE 802.11ax/IEEE 802.11n |
| Operating temperature (t t) | -40 - 70 |
| Os | RouterOS |
| Outdoor | Yes |
| Output current | 1.5 |
| Placement | Wall |
| Product colour | White |
| Ram | 128 |
| Summary | Mikrotik NetBox 5 ax. 5 GHz, Ethernet LAN data rates: 10,100,1000 Mbit/s. Power |
| Unit box height | 0.145 |
| Unit box length | 0.345 |
| Unit box width | 0.065 |
| Unit calculated volume | 0.003836 |
| Unit calculated weight | 0.902 |
| Units per pallet | 0 |
| Units per shipping box | 20 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB connector type | USB Type-A |
| Vendor homepage | https://mikrotik.com/product/netbox_5_ax |
| Vendor homepage | https://mikrotik.com/product/netbox_5_ax#fndtn-downloads |
| WAN connection | Ethernet (RJ-45)/Wi-Fi |