AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €492.76
Two-unit tri-band Wi-Fi 7 mesh system, up to 11 Gbps (5760+4320+574 Mbit/s). 4x 2.5 GbE + USB 3.0 per unit. MLO, AI-Driven Mesh, 200 devices. WPA3, HomeShield, VPN, parental controls. Alexa/Google Assistant.
| GENERAL | |
| Manufacturer | TP-LINK |
| Condition | New |
| SKU | 1428258 |
| DETAILS | |
| Mesh | Yes |
| Operating temp | 0–40 °C |
| PoE | No |
| Ports | 4x 2.5 GbE + USB 3.0 per unit |
| Security | WPA3, WPA2 |
| Throughput | 11000 Mbps |
| Wi-Fi | Wi-Fi 7 |
| Ac adapter included | Yes |
| Antenna | Internal |
| Antennas | 4x Internal |
| Antennas quantity | 4 |
| Apps supported | TP-Link Deco |
| Category code | WMS |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Cloud services supported | TP-Link ID |
| Dc in jack | Yes |
| Depth | 107.5 |
| Description | <p><b>WiFi 7, WiFi Like Never Before</b><br>WiFi 7 has arrived with jam-dropping |
| DHCP client | Yes |
| Dimensions | 107.5 x 107.5 x 176 |
| Dynamic DNS (ddns) | Yes |
| Dynamic IP | Yes |
| Ethernet cable | Yes |
| Ethernet LAN (rj 45) ports | 4 |
| Ethernet WAN | Yes |
| Frequency bands | 2.4 GHz + 5 GHz + 6 GHz |
| Guest access | Yes |
| Height | 176 |
| Igmp proxy | Yes |
| Igmp snooping | Yes |
| Max clients | 200 |
| Mlo | Yes |
| Model | DECO BE65 |
| Mu MIMO | Yes |
| Mu MIMO technology | Yes |
| Number of devices supported | 200 |
| Number of guest networks (2.4 ghz) | 1 |
| Number of guest networks (5 ghz) | 1 |
| Number of guest networks (6 ghz) | 1 |
| Operating relative humidity (h h) | 10 - 90 |
| Pack count | 2 |
| Package depth | 296 |
| Package height | 276.5 |
| Package weight | 1470 |
| Package width | 151 |
| Parental control | Yes |
| Parental control | Yes |
| Parental control features | Bedtime,Custom profiles,Family online time ranking,Family time,Off time,Pause th |
| Point to point protocol over ethernet (pppoe) | Yes |
| Port forwarding | Yes |
| Product colour | White |
| Product type | Mesh system |
| Quality of service (qos) support | Yes |
| Quick installation guide | Yes |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | WPA/WPA2/WPA3 |
| Static IP | Yes |
| Storage relative humidity (h h) | 5 - 90 |
| Storage temperature (t t) | -40 - 60 |
| Summary | TP-Link BE9300 Whole Home Mesh Wi-Fi 7 System(Tri-Band). Product colour: White, |
| Tagged VLAN | Yes |
| Unit box height | 0.24 |
| Unit box length | 0.25 |
| Unit box width | 0.12 |
| Unit calculated volume | 0.0072 |
| Unit calculated weight | 2.39 |
| Units in pack | 2 |
| Units per shipping box | 1 |
| Universal plug and play (upnp) | Yes |
| USB 3.2 gen 1 (3.1 gen 1) type a ports quantity | 1 |
| Vendor homepage | https://www.tp-link.com/en/home-networking/deco/deco-be65/v1%20(2-pack)/ |
| Virtual assistant | Amazon Alexa & Google Assistant |
| VPN support | OpenVPN, PPTP, L2TP/IPSec |
| Wi fi band | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
| Width | 107.5 |
| Wlan data transfer rate (first band) | 574 |
| Wlan data transfer rate (second band) | 4320 |
| Wlan data transfer rate (third band) | 5760 |
| Works with amazon alexa | Yes |