AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €7.47
Dual-band 2.4GHz/5GHz screw-on outdoor antenna with RP-SMA female connector. Gain: 3.3dBi at 2.4GHz, 5.5–7.1dBi at 5GHz. Ideal for MikroTik NetMetal ac² outdoor access points.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1295590 |
| DETAILS | |
| Connector | RP-SMA female |
| Type | Outdoor Antenna |
| Weight | 0.023 kg |
| Antenna | Antenna |
| Category code | WAE |
| Compatible with | MikroTik NetMetal ac² |
| Description | <p>Dual-band 2.4GHz / 5 GHz screw-on outdoor antenna with RP-SMA female connecto |
| Frequency range | 2.4 GHz / 5 GHz |
| Gain 2 4ghz | 3.3 dBi |
| Gain 5ghz | 5.5-7.1 dBi |
| Mounting | Screw-on |
| Unit box height | 0.17 |
| Unit box length | 0.075689 |
| Unit box width | 0.009909 |
| Unit calculated volume | 0.0001274 |
| Unit calculated weight | 0.04 |
| Units per shipping box | 1 |
| Vendor homepage | mikrotik.com/product/hgo_antenna_out |
| Weight | 0.023 kg |
| Wireless frequency range | 2.4,5 GHz |