AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €5.29
Compact DIN rail mounting kit for Teltonika routers and gateways. Dimensions: 70x25x14.5mm, lightweight at 6.5g. Easy installation on standard DIN rails.
| GENERAL | |
| Manufacturer | TELTONIKA |
| Condition | New |
| SKU | 1439567 |
| DETAILS | |
| Dimensions | 70x25x14.5mm |
| Type | DIN Rail Kit |
| Weight | 0.0065 kg |
| Category code | WAE |
| Compatible with | Teltonika routers and gateways |
| Description | <p>COMPACT DIN RAIL KIT.</p> |
| Dimensions | 70 x 25 x 14.5 mm |
| Unit box height | 0.025 |
| Unit box length | 0.07 |
| Unit box width | 0.03 |
| Unit calculated volume | 5.25E-05 |
| Unit calculated weight | 0.012 |
| Units per shipping box | 1 |
| Vendor homepage | teltonika-networks.com/products/accessories/mounting-options/compact-din-rail-ki |
| Weight | 0.0065 kg |