AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €5.81
Compact straight 4G/LTE mobile antenna with SMA male connector. Gain 5dBi, frequency range 698–2700MHz (4G/LTE, 3G, GSM). Ideal for IoT/M2M applications, space-constrained areas. Compatible with Teltonika RUT and TRB series routers.
| GENERAL | |
| Manufacturer | TELTONIKA |
| Condition | New |
| SKU | 1439564 |
| DETAILS | |
| Connector | SMA male |
| Type | LTE Mobile Antenna |
| Weight | 0.01 kg |
| Antenna | Straight/Rigid |
| Antenna gain | 5 |
| Category code | WAE |
| Compatible with | Teltonika RUT series, TRB series |
| Description | <p>STRAIGHT COMPACT MOBILE ANTENNA. · <p data-path-to-node="0">The <b data-index |
| Frequency range | 698-2700 MHz |
| Gain | 5 dBi |
| Technologies | 4G/LTE, 3G, GSM |
| Unit box height | 0.025 |
| Unit box length | 0.06 |
| Unit box width | 0.025 |
| Unit calculated volume | 3.75E-05 |
| Unit calculated weight | 0.01 |
| Units per shipping box | 1 |
| Vendor homepage | teltonika-networks.com/products/accessories/antenna-options/straight-compact-mob |
| Weight | 0.01 kg |
| Wireless frequency range | 700 ~ 2700 MHz |