AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €58.27
Dahua PoE+ midspan injector supporting IEEE802.3af and IEEE802.3at. Gigabit Ethernet (1000Base-T). Power output up to 30W. AC input 100-240V 50/60Hz. Operating temperature -10°C to +55°C. Compact 132.3x60x33mm design. Includes mains power cord.
| GENERAL | |
| Manufacturer | DAHUA |
| Condition | New |
| SKU | 1250636 |
| DETAILS | |
| Dimensions | 132.3 x 60 x 33mm |
| Operating temp | -10 to +55°C |
| PoE | Yes |
| PoE budget | 30 W |
| Ports | 2 |
| Throughput | 1 Gbps |
| Type | No |
| Weight | 250 g |
| Ac input | 100-240VAC 50/60Hz |
| Description | <p>PoE+ Midspan<br /> · > Supports IEEE802.3af, IEEE802.3at standard<br /> · |
| POE standard | IEEE 802.3af / 802.3at (PoE+) |
| Port type | Gigabit 1000Base-T |
| Power input | AC 100–240V, 50/60Hz |
| Power output | 30 |
| Unit box height | 0.06 |
| Unit box length | 0.205 |
| Unit box width | 0.16 |
| Unit calculated volume | 0.001968 |
| Unit calculated weight | 0.55 |
| Units per shipping box | 1 |
| Vendor homepage | www.dahuasecurity.com/products/productDetail/23617 |