AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €107.06
AXIS 30W Midspan is a 1-port midspan delivering up to 30W to one network device. IEEE 802.3af (15W) and IEEE 802.3at (30W) compliant. Supports 10/100/1000 Mbps and 100-240V AC input. Plug-and-play installation ensures compatibility with most Axis network products with built-in PoE.
| GENERAL | |
| Manufacturer | AXIS |
| Condition | New |
| SKU | 1326039 |
| DETAILS | |
| Dimensions | 30 x 46 x 140.1 mm |
| PoE budget | 30 W |
| Ports | 1 |
| Throughput | 10/100/1000 Mbps |
| Weight | 0.145 kg |
| Category code | POE |
| Description | <p>AXIS 30 W Midspan<br /> · <br /> · AXIS 30 W Midspan is a 1-port midspan that |
| Input voltage | 100-240V AC |
| Operating temperature | -20°C to 40°C |
| Operating temperature range | -20 °C to 40 °C |
| POE standard | IEEE 802.3af/at |
| Power consumption | 30 |
| Power supply requirements | 100 to 240 V AC |
| Product net weight | 0.145 |
| Rj45 | 2 |
| Unit box height | 0.06 |
| Unit box length | 0.215 |
| Unit box width | 0.1 |
| Unit calculated volume | 0.00129 |
| Unit calculated weight | 0.17 |
| Units per shipping box | 1 |
| Vendor homepage | www.axis.com/sv-se/products/axis-30-w-midspan/support-and-documentation |