AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €178.57
Professional 5GHz 30dBi dish antenna with precision alignment mount. Frequency range 4.7–5.875GHz, designed for MikroTik Basebox series but compatible with any pole-mounted wireless device. Includes FlexGuide cable and all necessary accessories.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1228435 |
| DETAILS | |
| Type | Dish Antenna |
| Weight | 5.7 kg |
| Antenna | Antenna |
| Antenna gain | 30 |
| Band | 5 GHz |
| Category code | WAE |
| Compatible with | MikroTik Basebox series |
| Description | <p><p>mANT30 is a professional class 5 GHz 30dBi dish antenna, built to the high |
| Frequency range | 4.7-5.875 GHz |
| Gain | 30 dBi |
| Mounting | Pole (Precision Alignment) |
| Unit box height | 0.74 |
| Unit box length | 0.72 |
| Unit box width | 0.195 |
| Unit calculated volume | 0.1039 |
| Unit calculated weight | 7.9 |
| Units per shipping box | 1 |
| Vendor homepage | mikrotik.com/product/MTAD-5G-30D3-PA |
| Weight | 5.7 kg |
| Wireless frequency range | 4.7-5.875 GHz |