AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €16.18
Omnidirectional LTE antenna with 5dBi gain, designed for LTE frequencies at 2.7GHz. Compatible with MikroTik wAP LTE and LtAP series. Improves connection in areas with poor LTE coverage. Dimensions: 129x129x34mm.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1248298 |
| DETAILS | |
| Dimensions | 129x129x34mm |
| Type | Omnidirectional LTE Antenna |
| Weight | 0.25 kg |
| Antenna | Antenna |
| Antenna gain | 5 |
| Category code | WAE |
| Compatible with | MikroTik wAP LTE, LtAP series |
| Description | <p>The mANT LTE is an omnidirectional antenna specifically designed for LTE freq |
| Dimensions | 129 x 129 x 34mm |
| Frequency range | 2.7 GHz (LTE) |
| Gain | 5 dBi |
| Unit box height | 0.06 |
| Unit box length | 0.135 |
| Unit box width | 0.145 |
| Unit calculated volume | 0.001462 |
| Unit calculated weight | 0.305 |
| Units per pallet | 20 |
| Units per shipping box | 20 |
| Vendor homepage | mikrotik.com/product/mant_lte_5o |
| Weight | 0.25 kg |
| Wireless frequency range | 2.7 GHz |