AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €23.43
Metal pole mount adapter for MikroTik LHG series antennas including LHG XL. Supports both vertical and horizontal adjustment. Includes U-bolt and mounting kit. Dimensions: 91x93x169mm.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1263095 |
| DETAILS | |
| Dimensions | 91x93x169mm |
| Type | Pole Mount Adapter |
| Weight | 0.52 kg |
| Adjustment | Vertical and Horizontal |
| Category code | WAE |
| Compatible with | MikroTik LHG series, LHG XL |
| Description | <p>• Allows adjustment both vertically and horizontally<br /> · • Supp |
| Dimensions | 91 x 93 x 169mm |
| Material | Metal |
| Unit box height | 0.08 |
| Unit box length | 0.13 |
| Unit box width | 0.1 |
| Unit calculated volume | 0.00104 |
| Unit calculated weight | 0.6 |
| Units per shipping box | 1 |
| Vendor homepage | mikrotik.com/product/solidmount |
| Weight | 0.52 kg |