AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €6.22
Metal DIN rail mounting bracket for MikroTik LtAP mini series. Fits standard 35x7.5mm DIN rails. Allows installation next to industrial control equipment or in equipment racks. Includes metal ring. Dimensions: 135x73x11mm.
| GENERAL | |
| Manufacturer | MIKROTIK |
| Condition | New |
| SKU | 1279789 |
| DETAILS | |
| Dimensions | 135x73x11mm |
| Type | DIN Rail Bracket |
| Weight | 0.08 kg |
| Category code | WAE |
| Compatible with | MikroTik LtAP mini series |
| Description | <p>DINrail PRO is a mounting bracket for LtAP mini series products, designed to |
| Dimensions | 135 x 73 x 11 mm |
| Din rail size | 35x7.5mm |
| Material | Metal |
| Unit box height | 0.105 |
| Unit box length | 0.23 |
| Unit box width | 0.02 |
| Unit calculated volume | 0.000483 |
| Unit calculated weight | 0.08 |
| Units per shipping box | 1 |
| Vendor homepage | mikrotik.com/product/dinrail_pro |
| Weight | 0.08 kg |