AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €59.89
All-in-one MIMO roof antenna combining Mobile, GNSS, and Wi-Fi coverage in a single housing. SMA connectors, dimensions Ø110x55mm. Ideal for Teltonika RUTX series routers in vehicles or outdoor installations.
| GENERAL | |
| Manufacturer | TELTONIKA |
| Condition | New |
| SKU | 1439587 |
| DETAILS | |
| Dimensions | Ø110x55mm |
| Type | Combo MIMO Roof Antenna |
| Weight | 0.535 kg |
| Antenna | Antenna |
| Category code | WAE |
| Compatible with | Teltonika RUTX series |
| Connectors | Multiple SMA |
| Description | <p>COMBO MIMO MOBILE/GNSS/WIFI ROOF SMA ANTENNA.</p> |
| Dimensions | Ø 110 x 55 mm |
| Frequency band | Mobile / GNSS / WiFi |
| Mounting | Roof |
| Unit box height | 0.12 |
| Unit box length | 0.125 |
| Unit box width | 0.125 |
| Unit calculated volume | 0.001875 |
| Unit calculated weight | 0.535 |
| Units per shipping box | 1 |
| Vendor homepage | teltonika-networks.com/products/accessories/antenna-options/combo-mimo-mobilegns |
| Weight | 0.535 kg |