AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €132.13
5G MIMO combo roof antenna with 4.9dBi gain. Frequency range 600–960MHz and 1400–6000MHz. SMA connectors for 5G mobile and GNSS. Robust weatherproof rooftop design. Weight 0.78kg.
| GENERAL | |
| Manufacturer | TELTONIKA |
| Condition | New |
| SKU | 1453221 |
| DETAILS | |
| Type | 5G MIMO Combo Roof Antenna |
| Weight | 0.78 kg |
| Antenna | Antenna |
| Antenna gain | 4.9 |
| Category code | WAE |
| Compatible with | Teltonika 5G routers |
| Connectors | SMA |
| Description | <p>5G COMBO MIMO MOBILE/GNSS ROOF SMA ANTENNA</p> |
| Frequency range | 600-960 MHz / 1400-6000 MHz |
| Gain | 4.9 dBi |
| Model | PR1KCI49 |
| Mounting | Roof |
| Technologies | 5G, Mobile, GNSS |
| Unit box height | 0.14 |
| Unit box length | 0.195 |
| Unit box width | 0.195 |
| Unit calculated volume | 0.005324 |
| Unit calculated weight | 0.99 |
| Units per pallet | 0 |
| Units per shipping box | 1 |
| Vendor homepage | www.teltonika-networks.com/products/accessories/antenna-options/5g-combo-mimo-mo |
| Weight | 0.78 kg |
| Wireless frequency range | 600 ~ 960, 1400 ~ 6000 MHz |