AXIS1231749
AXIS T8640 Wall Mount Bracket (5026-411)
ColorBlack
PassiveYes
Mount typeWall Mount
Compatible withAXIS T8640, T8641, T8642
Starting from
excl. VAT · incl. VAT: €65.61
Omada POE370S PoE++ Injector with 2x multi-speed RJ45 ports (10Mbps to 10Gbps). Complies with IEEE 802.3af/at/bt, supplies up to 60W. Durable metal casing. Transmits data and power simultaneously. Plug and Play, wall-mount and desktop design. Integrated power supply.
| GENERAL | |
| Manufacturer | TP-LINK |
| Condition | New |
| SKU | 1448644 |
| DETAILS | |
| Dimensions | 154.7 × 70 × 42 mm |
| PoE budget | 60 W |
| Ports | 2 |
| Throughput | 10 Gbps |
| Weight | 0.7 kg |
| Category code | POE |
| Colour | Black |
| Description | <p>Omada PoE++ Injector · <ul> · <li>2 × 10Mbps/100Mbps/1Gbps/2.5Gbps/5Gbp |
| Metal casing | Yes |
| Model | POE370S |
| POE standard | IEEE 802.3af/at/bt |
| Power consumption | 60 |
| Power consumption | 60 |
| Product net weight | 0.7 |
| Rj45 | 2 |
| Unit box height | 0.195 |
| Unit box length | 0.245 |
| Unit box width | 0.095 |
| Unit calculated volume | 0.005896 |
| Unit calculated weight | 1.07 |
| Units per pallet | 0 |
| Units per shipping box | 6 |
| Vendor homepage | www.omadanetworks.com/en/business-networking/omada-accessory-poe-adapter/poe370s |